۶ استراتژی ساده پولسازی با مقدار پولی که دارید

۶ استراتژی ساده پولسازی با مقدار پولی که دارید

۶ استراتژی ساده پولسازی با مقدار پولی که دارید

مدیریت هوشمند پول، چیزی بیش از جمع و تفریق، ضرب و تقسیم است.
این نکته را هم همه مان بلدیم : کمتر از درآمدت خرج کن، بقیه پولت را سرمایه گذاری کن و هنگام پیری پولدار خواهی بود….

بازی با اعداد راحت است.
چطور پولمان دوبرابر کنیم، کجا چقدر سرمایه گذاری کنیم، در بورس کی وارد معامله شویم، کی خارج شویم، کی زمین بخریم،کی کسب و کارمان را راه اندازی کنیم و … اما چیزی که اهمیت بیشتری دارد، نگرش ما نسبت به پول است که مانع دست یابی اکثر مردم به درآمد بیشتر و دست یابی به رویاهایشان است.

شما مجبور نیستید راهی را که همه رفته اند و می روند را ادامه دهید.
شما اگر تمام درآمدتان را هم امروز سرمایه گذاری کنید، ۱۰ سال بعد باز هیچ کاری نمیتوانید با آن انجام بدهید و یا اگر در رفت و آمد، خورد و خوراک و پوشاکتان صرفه جویی کنید بعد از ۱۰ سال باز در همین جایگاهی که هستید خواهید ماند.

پس چاره چیست؟
طرز فکری که عام مردم دارند اشتباه است. این یک حقیقت است؛ شما میتوانید نسبت مستقیم طرزفکر عام مردم را در وضعیت مالی آنها ببینید. اگر میخواهید شما هم به چنین وضعیتی دچار شوید کاری کنید که آنها میکنند، افکاری در سر داشته باشید که آنها میکنند.

اما اگر میخواهید ازین جرگه بیرون بیایید پول نمیتواند برایتان کاری انجام دهد ،فقط افکارتان است که میتواند شما را نجات دهد.

افکارم میتوانند من روثروتمند کنند؟
بله، افکارتان به زیبایی و سرعت هرچه بیشتر میتوانند شما را از وضعیت فلاکت بار به وضعیت آزادی عمل کامل هدایت کنند، فقط باید بدانید چطور از افکارتان استفاده کنید, کاری که ثروتمندان در آن استادند…

ثروتمندترین مرد بابل 2

خب, چکار باید بکنم؟
شما فقط باید استراتژی هایی که در زیر آمده را انجام دهید.
این استراتژی ها در بینش و نگرش شما را به پول بازیابی میکند و اجازه میدهد مجددا بهترین نگرش ها و اعتقادات را راجع به پول در ذهنتان بگنجانید.

« قـانـون فـقـر »
افراد فقیر فقط به این علت فقیرند زیرا هنوز تصمیم نگرفته اند ثروتمند شوند.

اگر تصمیم گرفتید ثروتمند شوید، کافیست این ۶ استراتژی ساده پولسازی با مقدار پولی که دارید را بلد باشید :

۱-  یکی از مهمترین رازهایی که درباره پول وجود دارد این است که هیچ رازی وجود ندارد :
بله، درست خواندید. نیازی نیست ساعت ها را در کتابخانه ها و کتابفروشی دنبال کتابی با عنوان “راز های ثروتمند شدن” “چگونه سریع ثروتمند شویم” و …بگردید. شما باید تصمیم بگیرید خودتان سرنوشتتان را در دست بگیرید و راه ثروتمند شدنتان را پیدا کنید.

راه های قبلی و راز های مخفی تماما رفته و فاش شده اند.
بهتر است که فقط شروع کنید، تنها اصل اساسی که در رابطه با مدیریت پول از قرن ها پیش باقی مانده در کتاب “ثروتمندترین مرد بابل” که در سال ۱۹۲۶ چاپ شده است را در ذهن داشته باشید : همیشه کمتر از درآمدتان خرج کنید. این اصل اولیه مدیریت پول است.

۲- خوشبختی از مدیریت صحیح توقعاتمان نشأت میگیرد :
هیچ کالای نهایی در زندگی وجود ندارد که با خریدن آن دیگر تمام نیازهایتان برطرف شود. همیشه کالایی بهتر وجود دارد و یا تولید خواهد شد. پس به امید اینکه “اونم بخرم دیگه تمومه…” نمانید.

برای خروج ازین تله بهتر است توقعاتتان را کمتر و طرزفکرتان را بلند مدت کنید. بجای الان ،دو هفته دیگه ، ۳ ماه دیگه به ۲ سال دیگر بیاندیشید که چطور تصمیم الانتان بر هدف نهاییتان تاثیر میگذارد.

۳- شما میتوانید هرچیزی را که میخواهید بدست آورید, اما نمیتوانید همه چیزهایی را که میخواهید بدست آورید :
فقط پولتان را بر روی چیزهایی که مهم نیست خرج نکنید.

اما هرچقدر میخواهید برای چیز هایی که میخواهید بدست آورید پول خرج کنید. شما عشق ماشین ندارید؟ خب پول کمی برایش خرج کن اما عاشق مسافرت کردن هستید؟ پولتان را اینجا خرج کنید. شما با اینکار ۲ چیز بدست خواهید آورد : ۱) چیزی که میخواستید ۲) اعتماد به نفسِ از بدست آوردن آن (که مهم تر از پولی است که دارید)

۴- عالی : دشمنِ شماره یکِ “به حد کافی خوبه” :
خیلی وقت ها احساس شکست میکنیم… زیرا دنبال عالی و بی عیب و نقص بودیم که بدست آوریم؛

اما هیچ کاری انجام نمیدهیم، آن کاری را هم که میخواستیم شروع کنیم ، شروع نمیکنیم !

چون فکر میکنیم اگر اون ایده آلی که در ذهنمان داریم نباشه ,اصلا بهتره کلا وجود نداشته باشه. همیشه به خاطر داشته باشید : هرکاری که ارزش انجام دادن داشته باشه, حتی نصف آنرا هم انجام دهید بهتر است ازینکه هیچوقت انجام ندهید.

1پاول

۵- بهانه تراشی دیگه خریدار نداره :
رئیس جمهور، همسر، والدین ،دوستان و … مقصر اوضاع مالی شما نیستند.

بله درست خواندید. این افراد مقصر نیستند، مقصر اصلی شما هستید !

این همان طرزفکری است که افراد ثروتمند به خوبی از آن استفاده میکنند… شما اگر افراد متوسط به پایین جامعه دقت کنید در هر اوضاع شرایطی از وضع موجود ناراضی اند و وضعیت مالی شان هم همانی است که بود ! اما افراد ثروتمند در هر شرایط و اوضاعی پولشان را میتوانند بدست آورند، آنها برایشان مهم نیست اوضاع چطور است، آنها خودشان اوضاع و شرایطی که میخواهند را ایجاد میکنند.

۶- هیچکس به اندازه خود شما به درآمدتان اهمیت نمیدهد :
پس منتظر فرشته ای نباشید که به زندگیتان بیاید و راه درست را نشانتان دهد که عاری از خطا باشد و بتوانید صحیح و سلامت بدون ریسک به ثروت برسید. شما یک عقل سلیم و یک غریضه دارید که شما را تا به امروز از اوضاع و شرایط مختلف نجات داده، پس ادامه دهید و از آنها استفاده کنید. برای مثال در ایـــن مقـــاله به شما دروغ سنج درونی تان را معرفی کردیم، این موضوع نیست همان قوانین تبعیت میکند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *