۱۴ باور منحصر به فرد میلیاردرها در مورد پول و ثروت

۱۴ باور منحصر به فرد میلیاردرها در مورد پول و ثروت

۱۴ باور منحصر به فرد میلیاردرها در مورد پول و ثروت

۱-ثروتمندان می‌دانند که منابع پول و ثروت فراوان است

نگرش ذهنی میلیاردرها روی فراوانی متمرکز است. در دنیای آن‌ها هیچ چیز محدود یا کمیاب نیست. از آنجا که بیشتر مردم به کمبود منابع ثروت و گریزان بودن پول باور دارند هر روز تقلا می‌کنند و کارهایی را انجام می‌دهند که از آن‌ها متنفرند، اما ثروتمندان می‌دانند که منابع پول و فرصت‌های تولید ثروت تمامی ندارد بنابراین همیشه کاری را انجام می‌دهند که عاشقش هستند.

۲-میلیاردرها می‌دانند که پول ریشه‌ی تمام خوبی‌هاست

همان‌طور که می‌دانید بیشتر افراد در جوامع گوناگون باور دارند که پول ریشه‌ی تمام بدی‌ها و شرارت‌هاست، این در حالی است که ثروتمندان باور دارند پول ریشه‌ی تمام خوبی‌ها و نیکوکاری‌هاست. پول مشکلات را حل می‌کند. پول به ما قدرت می‌دهد تا به هم نوعان خود کمک کنیم. پول می‌تواند زندگی ما را به کلی دگرگون کند. با پول می‌توانیم از لحظه‌های عمر خود بیشتر لذت ببریم. پول آزادی بی‌نظیری در اختیار ما می‌گذارد. در یک کلام، پول و ثروت ریشه‌ی تمام خوبی‌ها و نیکوکاری‌هاست.

اپرا وینفری می‌گوید : موفقیت‌های مادی به شما امکان می‌دهد روی مسائل مهم‌تر و حساس‌تر تمرکز کنید؛ و در چنین شرایطی نه تنها قادر خواهید بود زندگی خودتان را تغییر دهید بلکه می‌توانید زندگی دیگران را نیز عوض کنید.

۳-ثروتمندان می‌دانند تنها راه پولدار شدن تولید ارزش است

میلیاردرها می‌دانند که مهم‌ترین عامل جذب ثروت حل مسائل و مشکلاتی است که در اطراف ما وجود دارد. وقتی مشکلات را حل می‌کنید برای دیگران ارزش خاصی تولید کرده‌اید. وقتی ارزشی منحصر به فرد تولید کنید مردم حاضرند با جان و دل میلیون‌ها و شاید میلیاردها تومان در مقابل دریافت این ارزش به شما پول پرداخت کنند.

۴-میلیاردرها می‌دانند که کسب درآمد بیشتر مهم‌تر از پس‌انداز کردن است

بیشتر کارشناسان مالی به مخاطبان خود توصیه می‌کنند تا جایی که می‌توانید پول پس‌انداز کنید. دقیقاً به همین خاطر است که بیشتر جامعه ۴۰ تا ۴۵ سال سخت تلاش می‌کنند تا دوران بازنشستگی آرام و بی دغدغه‌ای داشته باشند. لطفاً اشتباه برداشت نکنید. مطمئناً پس‌انداز هم مزایای خاص خود را دارد اما ثروتمندان می‌دانند که توانایی کسب درآمد بیشتر به مراتب مهم‌تر از پس‌انداز پول در حساب‌های بانکی است.

۵-ثروتمندان مطابق با نیازهای خود زندگی می‌کنند

در جامعه‌ی مدرن امروزی سهم قابل توجهی از افراد جامعه از افراط در مصرف رنج می‌برند. همین افراط بی‌دلیل می‌تواند زندگی ما را به نابودی بکشاند. اینکه بخواهید پول خود را خرج کنید اشکالی ندارد؛ اما اینکه پولی را خرج کنید که برای شما نیست یا هنوز وجود آن قطعی نشده است واقعاً کاری غیرمنطقی است. میلیاردرها برای خود بودجه‌ای عاقلانه تنظیم می‌کنند و با پیروی از آن همیشه کمتر از درآمد خود خرج می‌کنند.

۶-میلیاردرها می‌دانند که پول و زمان هم بستگی کم یا ضعیفی دارند

درآمد منفعل یا رسوبی راز پنهان میلیاردرها است. اگر بخواهم درآمد منفعل را در یک جمله‌ی کوتاه برای شما تعریف کنم باید بگویم به درآمدی که به حضور فیزیکی شما نیازی نداشته باشد درآمد منفعل می‌گویند. اگر کمی به اطراف خود دقت کنید متوجه خواهید شد که بیشتر اطرافیانتان زمان خود را در مقابل دریافت مقدار مشخصی پول به عنوان دستمزد یا حقوق هزینه می‌کنند و به همین دلیل دائماً زندگی‌شان پر از تنش و اضطراب بی پولی است اما در سوی دیگر، ثروتمندان ذهن، زمان و دارایی‌های خود را اهرم می‌کنند تا با تولید درآمد منفعل یک شبه ره صد ساله را طی کنند.

۷-آن‌ها می‌دانند که ریسک‌های حساب شده انتخابی نیستند

بازی ایمن با ثروت راهی غم انگیز برای زندگی است. برخورد احمقانه با پول و سرمایه‌ای که برای جمع‌آوری‌اش کلی زحمت کشیده‌اید هم راهی احساسی برای گذران زندگی است؛ اما در این وسط نقطه‌ای شیرین و سرنوشت‌ساز وجود دارد که ثروتمندان از آن آگاه‌اند. میلیاردرها بعد از بررسی تمام عوامل تأثیرگذار در بازی تجارت ریسک‌های حساب شده می‌کنند.

ریچارد برانسون می‌گوید: «مردم شجاع تا ابد زندگی نمی‌کنند، اما مردم محتاط اصلاً زندگی نمی‌کنند».

اگر بخواهیم این مورد را خلاصه کنیم باید بگوییم نه باید بیش از حد نگران از دست دادن سرمایه‌ی خود باشیم و نه با آن کارهای احمقانه بکنیم. بهترین راه استفاده از سرمایه این است که با ریسک‌های حساب شده و منطقی جریان‌های نقدینگی متعددی از آن تولید کنیم.

۸-ثروتمندان به جای اینکه به قرعه‌کشی و پول‌های بادآورده فکر کنند اهل عمل و تلاش هستند

مطمئناً تلاش بدون تفکر و برنامه‌ریزی هیچ‌گاه جزء اولویت‌های افراد ثروتمند نبوده و نخواهد بود و از طرف دیگر میلیاردرها هرگز منتظر نمی‌مانند تا با برنده شدن در قرعه‌کشی و یا پولی را به ارث بردن ثروتمند شوند. آن‌ها به وظایف و مسئولیت‌هایی ایمان دارند که پول‌ساز هستند. با نگاهی اجمالی به جامعه متوجه خواهید شد که بیشتر مردم قرعه‌کشی‌ها را باور کرده‌اند و به همین دلیل موفقیت مالی خود را به شانس برنده شدن در این قرعه‌کشی‌ها واگذار کرده‌اند. همه‌ی ما در زندگی به کمی شانس نیاز داریم، میلیاردرها نیز به کمی شانس نیازمندند؛ اما تفاوت ثروتمندان با طبقه‌ی فقیر و متوسط این است که آن‌ها معتقدند شانس جایی در مسیر موفقیت به آن‌ها می‌پیوندد و زمینه‌ی لازم برای موفقیت و کامیابی را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

۹-میلیاردرها تجربیات زندگی را با ارزش‌تر از تحصیلات رسمی می‌دانند

زندگی معلمی توانمند و بزرگ است. زندگی درس‌های ارزشمندی به ما می‌آموزد که هرگز تحصیلات رسمی و آکادمیک فرصتی برای یادگیری آن‌ها در اختیار دانش آموزان و دانشجویان قرار نمی‌دهد. وقتی صحبت از کسب درآمد بیشتر و ثروتمند شدن است نقش درس‌های استاد زندگی پررنگ‌تر و حساس‌تر می‌شود. خب، چندان جای تعجب نیست که در دنیای امروزی بیشتر شاگرد اول‌های سیستم آموزشی کارمندان همکلاسی‌های اخراجی یا تنبل خود هستند. ثروتمندان می‌دانند که در زندگی واقعی مطالب بیشتری در مورد پول و ثروت می‌توانند بیاموزند تا با تحصیلات رسمی.

۱۰-ثروتمندان آموزش مداوم را باارزش‌تر از سرگرمی‌های مختلف می‌دانند

اگر چه میلیاردرها تجربیات زندگی را باارزش‌تر از تحصیلات رسمی و آکادمیک می‌دانند اما آن‌ها هرگز و حتی برای یک لحظه اهمیت و ارزش آموزش را دست کم نمی‌گیرند. آن‌ها کتاب مطالعه می‌کنند، از مسائل روز با خبر هستند و همیشه شانه به شانه‌ی روندهای روز اجتماع خود حرکت می‌کنند و هر جا که بتوانند با ارائه‌ی راهکارها و پیشنهادهای مناسب به پیشبرد و ترقی جامعه‌ی خود کمک می‌کنند.

متأسفانه، اکثریت جامعه غرق در سرگرمی، تفریح و لذت هستند. از تلویزیون گرفته تا سینماها، این روزها سرگرمی سهم قابل توجهی از زمان افراد جامعه را به خود اختصاص داده است. تعطیلات آخر هفته، مهمانی‌های بی‌دلیل و رستوران‌ها – همگی سرگرمی هستند. ثروتمندان می‌دانند که ترکیب تلاش برای کسب درآمد بیشتر و تفریح همیشگی یک ترکیب ناسالم و مضر است که هرگز هیچ انسانی را خوشبخت نکرده است.

جیم ران می‌گوید: «فقرا تلویزیون‌های بزرگ دارند، ثروتمندان کتابخانه‌های بزرگ.»

۱۱-میلیاردرها اصلاً به این جمله که می‌گوید : «پول، پول می‌آورد» اعتقاد ندارند

ثروتمندان به قدرت اهرم اعتقاد دارند. در بخش اول این مقاله و در مورد اول اشاره کردم که میلیاردرها باور دارند منابع پول و فرصت‌های تولید ثروت فراوان هستند. چون شما پول ندارید دلیلی بر این مدعا نیست که هیچ پولی در این دنیا وجود ندارد. در جایی دیگر اشاره کردم زمانی می‌توانید ثروتمند شوید که ارزشی منحصر به فرد تولید کنید. وقتی با ارائه‌ی راهکارهای مناسب مشکلات پیش روی مردم را حل کنید، جامعه هم در مقابل پاداش مالی فراوانی به شما پرداخت خواهد کرد.

با تمرکز بر همین دو فاکتور کلیدی می‌توانید ثروتمند شوید. چطور؟ توضیح می‌دهم : اگر ایده‌ای داشته باشید که مشکلات را حل کند و ارزش خاصی به زندگی مردم بی افزاید و در اطرافیان یا به کلی در جامعه سرمایه‌گذاری پیدا شود که حاضر شود بر روی ایده‌ی شما سرمایه‌گذاری کند، موقعیت مناسبی برای تولید ثروت و میلیاردر شدن در اختیار خواهید داشت.

بر روی حل مشکلات و تولید ایده‌ها تمرکز کنید. اگر از این روش پیروی کنید بعد از مدتی جمله‌ی «برای پول درآوردن باید پول داشت» را تغییر می‌دهید و می‌گویید : «برای پول درآوردن باید ایده‌ای مناسب و به درد بخور داشت». ثروتمندان هم چون از این واقعیت کلیدی آگاه‌اند توانسته‌اند به چنین ثروت و جایگاه مالی مستحکمی دست یابند.

۱۲-ثروتمندان معتقدند پول مثل آهنرباست

با پول و ثروت می‌توانید شرایط، امکانات و مردم خوب و بد را جذب کنید. وقتی برای پول ارزش قائل باشید، خوبی را جذب خواهید کرد. وقتی به آن بی‌احترامی کنید جنبه‌های منفی را جذب خواهید کرد. میلیاردرها از قدرت مغناطیسی پول آگاه‌اند و می‌دانند که چطور با استفاده از این نیروی جادویی می‌توانند به اهداف و آرزوهایی دست یابند که تاکنون غیرممکن به نظر می‌رسیدند.

۱۳-میلیاردرها می‌دانند که کسب پول و تولید ثروت یک فرآیند است

در دنیای واقعی چیزی به نام «موفقیت یک شبه» وجود ندارد. اگر از ثروتمندان در این مورد سؤال کنید در جواب به شما خواهند گفت که تنها بعد از سال‌ها تلاش و زحمت می‌توانید موفقیت یک شبه را تجربه کنید. میلیاردرهای حقیقی برای خلق ایده‌هایی که آن‌ها را ثروتمند کرده است سال‌ها زمان و تلاش خود را سرمایه‌گذاری کرده‌اند. آن‌ها فداکاری و ایثاری از خود به نمایش گذاشته‌اند که از توان میلیون‌ها نفر خارج است.

ثروتمند شدن یک فرآیند است. اگر بخواهید به این فرآیند خیانت کنید و آن را دور بزنید بیش از هر چیز و هر کس به خودتان ظلم کرده‌اید.

۱۴-ثروتمندان هرگز اجازه نمی‌دهند پول و ثروت آرامش زندگی‌شان را نابود کند

میلیاردرها می‌دانند که پول منبعی ارزشمند است که برای ما آزادی به ارمغان می‌آورد؛ اما هرگز نباید اجازه دهیم پول و ثروت آرامش زندگی‌مان را به نابودی بکشاند. نباید بگذاریم پول سلامت، روابط و سایر جنبه‌های مهم زندگی‌مان را تحت تأثیر قرار دهد.

منبع : http://4farda.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *