۱۰ باور ضد ثروت

۱۰ باور ضد ثروت

۱۰ باور ضد ثروت :

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که احساس می‌کنید به‌قدر لازم پول به دست نمی‌آورید، به‌احتمال‌زیاد در ضمیر ناخودآگاهتان برخی از باورهای محدودکننده در مورد خودتان توانایی‌تان در به دست آوردن ثروت و درآمد وجود دارد. در اینجا به ده باور مخرب و محدودکننده در مورد پول اشاره می‌کنیم که عموما در روانشناسی ثروت به صورت بیسیک به آنها پرداخته می شود:

۱- از فردا شروع می‌کنم
زمانی که کارها را عقب می‌اندازید، مانع ورود جریان فراوانی و نعمت به زندگی‌تان می‌شود. چنین واکنشی اغلب به دلیل احساس ترس و ناامیدی ناشی از شکست‌های قبلی، که در دلتان جای گرفته است. شما ناخودآگاه می‌خواهید شکستی را که ازنظرتان حتمی است، به تعویق بیندازد. اگر می‌خواهید به‌راستی زندگی جدید و موفقی را آغاز کنید، لازم است که خودتان را از تجارب ناخوشایند گذشته جدا کنید و بدانید که شما اکنون انسان جدیدی هستید؛ کسی که از اشتباهات گذشته درس گرفته و تجربه کسب کرده است؛ انسانی که رشد کافی یافته است و اکنون می‌تواند زندگی خود را با موفقیت ادامه دهد و مسیر خود به‌سوی خوشبختی جلو رود. باید بپذیرید که اشتباهات گذشته به این دلیل بوده که شما هنوز آنچه را که لازم داشتید، نیاموخته بودید و اکنون‌که به این نکات پی بریده‌اید، موفقیت در انتظار شماست. موفقیت مالی مستلزم شروع از همین نقطه ای است که در آن قرار دارید نه فردا.

۲- پول آخرت انسان را خراب می‌کند
شما این باور را در خود به وجود آورده‌اید که لازم است بی‌پول باشید، تا در آخرت پاداش بگیرید وزندگی بهتری نصیب تان شود. گمان می‌کنید که اگر اکنون بتوانید هر آنچه را که می‌خواهید به دست آورید یا برای خریدن هر چیزی که دوست دارید، پول کافی داشته باشید، در آخرت رنج خواهی برد. این باور اغلب ناشی از برداشت‌های نادرست از برداشت‌های نادرست از قوانین مذهبی است. باید بدانید که در ادیان الهی، هرگز ثروت و تلاش برای موفقیت مالی مزمت نشده است؛ آنچه مزمت شده این است که یا این پول را از طریق نادرستی مانند فریب مردم کسب کنیم و یا این‌که از این پول درست استفاده نکنیم و آن را اسباب فخرفروشی و آلودگی‌های اخلاقی و رفتاری سازیم.

۳- من سرمایه کافی برای شروع کار ندارم
این طرز فکر، ناشی از احساس ترس و فقدان است. اگر افراد روی چیزی که ندارند تمرکز کنند، همواره بر این باور خواهند بود که آنچه در اختیاردارند، کافی نیست. در حالی اگر قدر چیزهای که دارند را بدانند و بابت آن‌ها شکرگزار باشند، در موضع قدرت و فراوانی قرار می‌گیرند و بدین ترتیب همه‌ی چیزهایی را که لازم دارند، به‌سوی خود جذب خواهند کرد. اگر طرز فکر خود را تغییر دهید، متوجه خواهید شد که هیچ محدودیتی برای آنچه می‌خواهید باشید، چیزی که می‌خواهید به دست آورید یا کاری که دوست دارید انجام دهید، وجود نخواهد داشت.

۴- درهرحال شکست خواهم خورد
اگر در مسابقه تیراندازی هیچ تیری شلیک نکنید، بازنده محسوب خواهید شد. وقتی افراد از ترس شکست هیچ اقدامی صورت ندهند، درهرحال شکست می‌خورند؛ زیراکسی که کاری صورت ندهد، بازنده است اما اگر قدم را اول بردارید، هر نتیجه‌ای که عایدتان شود هیچ فرقی نمی‌کند؛ چون درهرحال شما برنده‌اید؟ ممکن است حالا به نتیجه نرسید. شاید محتاج تجربیات و درس‌هایی باشید که هنوز به دست نیاورده‌اید، اما دفعه‌ی بعد به‌طور حتم پیروز خواهید شد.

۵- ثروتمندان مردمانی طماع، حریص و خسیس هستند
این هرگز قضاوت درستی نیست که ما افراد ثروتمند را لزوماً خدا گریز، متخلف، طماع، حریص و خسیس فرض کنیم. بسیارند کسانی که درعین‌حال که افرادی پرتلاش و سخت‌کوش در زمینه‌های شغلی و مالی هستند، باورهای اعتقادی محکمی نیز دارند و مراقب‌اند که چگونه کسب درآمد می‌کنند و بسیار نیز بخشنده و باسخاوت هستند. این افراد به‌خوبی تأثیر مطلوب بخشش را در زندگی خود و میزان ثروت و دارایی‌شان دریافته‌اند و می‌دانند که بخشش، باعث می‌شود پول بیشتری به دست آورند. کسب ثروت هرگز اتفاقی نیست.

۶- من هم مثل والدینم هستم؛ آن‌ها نتوانستند پولدار باشند، من هم نمی‌توانم
پدر و مادر شما درزمانی زندگی می‌کردند که شرایط و امکانات امروزی وجود نداشت. امروز باوجود اینترنت، دیگر فرقی ندارد که در کجا زندگی می‌کنید؛ هرقدر که بخواهید درآمد خواهید داشت. علاوه بر این، والدینتان تمام عمر تلاش کردند تا زندگی شما بهتر از زندگی آنان باشد؛ پس حالا که امکاناتی بیش از آن‌ها در اختیاردارید، از آن‌ها بهره بگیرید.

۷- اگر من ثروتمند و موفق باشم، دوستانم به دلیل حسادت، روابطشان را با من قطع خواهند کرد
به خاطر بسپارید که ما در جهانی مملو از ثروت و پر از نعمت زندگی می‌کنیم. در این جهان پول کافی برای همه وجود دارد. کسانی که به دیگران حسادت می‌کنند، در موضع ترس قرار دارند. وجود چنین افرادی برای جذب جریان ثروت و فراوانی به‌سوی شما، مخرب و مضر خواهد بود. شما تنها در صورتی می‌توانید رفاه و خوشبختی را لمس کنید که اجازه دهید پیام‌هایی مثبت، حمایت‌کننده و انگیزه‌بخش وارد ذهنتان شود زیرا آن‌ها بر افکار شما تأثیر خواهند داشت. به جای تمرکز بر روی این باور می توانید مرتب از خود این سوالات را بپرسید:

چگونه پولدار شویم؟

چگونه ثروتمند شویم؟

چگونه پول سازی کنم؟

روشهای پولدار شدن چیست؟

۸- کسانی که به ثروتمند می‌شوند، خود را گم می‌کنند و دیگر نمی‌دانند چه چیزی درست و چه چیزی اشتباه است
کسانی که خدا، محبت، احترام و بخشش را فراموش می‌کنند، افرادی هستند که در خود، احساس فقدان و ترس را به وجود می‌آورند و حتی اگر بتوانند مقدار زیادی پول به دست آورند، هرگز از آن لذت نخواهند برد و به‌احتمال‌زیاد، آن را از دست خواهند داد. اما شما می‌توانید ذهن خود را با تفکر فراوانی شکل دهید. می‌توانید با خود عهد کنید که درعین‌حال که برای کسب درآمد بیشتر تلاش می‌کنید، ارتباطتان باخدا بیشتر شود و محبتتان به مردم افزایش یابد. در این صورت، نه‌تنها به ثروت زیادی دست خواهید یافت، بلکه فواید بسیار بیشتری نیز عایدتان خواهد شد. می‌توانید در زندگی خود، تعادل، سلامت کامل، روابط خانوادگی خوب و زمان کافی برای آرامش و تفریح داشته باشید و از ثروت و دارایی خود به‌طور کامل لذت ببرید. همه‌چیز به ذهن شما بستگی دارد؛ اگر آن را با باورهای مثبت بسازید، دنیای مثبتی نیز در انتظارتان خواهد بود. ثروتمند شدن مستلزم قرار گرفتن در مسیر درست و مثبت (مسیر الهی) است.

۹- پول ریشه‌ی تمام شرارت‌ها و پلیدی‌ها است
 این جمله را از همان دوران کودکی بارها و بارها از افراد گوناگون می‌شنوید. این همان جمله‌ای است که افراد فقیر نیز به‌طور مرتب با خود تکرار می‌کنند. درواقع زمانی می‌توانید به این جمله اعتقاد داشته باشید که باور کنید پول می‌تواند بر ما مسلط شود و خودمان هیچ تسلط و قدرتی بر پول‌نداریم. پول می‌تواند عامل مهمی در لذت بردن از تمام چیزهای خوب دنیا باشد. می‌تواند موجبات رشد و تعالی ما را به وجود آورد و هر آنچه را برای رسیدن به زندگی هدفمند و پربار موردنیاز است، در اختیارمان قرار دهد. هر دو راه در اختیار ماست. شما کدام‌یک را انتخاب می‌کنید؟

۱۰- من لیاقتش را ندارم
آیا می‌دانید ۹۰ درصد مردم، از عدم اعتمادبه‌نفس رنج می‌برند؟ نداشتن اعتمادبه‌نفس، اولین عاملی است که مردم را از تجربه‌ی آن زندگی کامل و مطلوبی که در آرزویش هستند، بازمی‌دارد. زمانی که مردم تصور کنند در هیچ زمینه‌ای لایق ثروت و فراوانی نیستند، هرگز نخواهند توانست از فرصت‌ها و موقعیت‌هایی که زندگی در اختیارشان قرار خواهد داد، بهره ببرند. آن‌ها هیچ کاری صورت نمی‌دهند و فقط درباره‌ی کسانی که توانسته‌اند خود را به ثروت برسانند، بدگویی می‌کنند. این افراد همواره فهرستی طولانی از بهانه‌هایی که موجب شده است نتوانند ثروتمند و مرفه باشند در اختیاردارند و مکرراً شرح می‌دهند که چگونه همه‌چیز غلط از آب درآمد و باعث شد آن‌ها شکست بخورند. باید بپذیرید تنها چیزی که فردی موفق و ثروتمند را از سایرین متمایز می‌کند، ذهنیت اوست. ذهنی که بااحساس فراوانی شکل‌گرفته باشد، فراوانی را به‌سوی خود جذب خواهد کرد. انتخاب با شماست. همین‌الان می‌توانید ذهنیت و نحوه‌ی تفکر خود را تغییر دهید و از جایی که اکنون قرار دارید، به‌سوی ثروت و رفاه حرکت کنید. بدانید که شما لیاقتش رادارید. باید بپذیرید که فردی موفق و ثروتمند را از سایرین متمایز می‌کند، ذهنیت اوست.

منبع : vision-school.com

1 دیدگاه در “۱۰ باور ضد ثروت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *