چگونه مثل میلیونرهای خود ساخته فکر کنیم؟

چگونه مثل میلیونرهای خود ساخته فکر کنیم؟

چگونه مثل میلیونرهای خود ساخته فکر کنیم؟

تنها اندیشه در رویا های بزرگ می توانند روح انسانها را به حرکت وادارند. اولین رمز میلیونرهای خود ساخته ساده است، آنها رویاهای بزرگی داشته‌اند. پس شما هم به خودتان اجازه دهید تا رویا داشته باشید به خودتان این امکان را بدهید تا تصور و خیالبافی کنید. خیالبافی مدلی که دوست دارید زندگی کنید، خیالبافی آن مقدار پول که میخواهید داشته باشید. حساب بانکی برای خود خیالبافی کنید در کل شما باید رویا داشته باشید تا آن رویا به حقیقت بپیوندد.

تصور کنید که شما هیچ محدودیتی در زندگی ندارید و کاملا آزاد هستید فقط برای لحظه ای تصور کنید تمام امکانات و منابع و هر چیز دیگر، که برای رسیدن به آنچه در زندگی می خواهید در اختیار داشته باشید، اگر توانایی بالقوه شما کاملا نامحدود است، چه نوع زندگی را برای خود و خانوادتان مهیا می کنید. همه مردان و زنان بزرگ با یک رویا از یک چیز بسیار متفاوت و از آنچه که الان بوده اند شروع کرده اند.

تمرین اول: فکر کردن از آینده به اینطرف را تمرین کنید این یک روش بسیار موثری است که دائما توسط زنان و مردان موفق انجام میگیرد و تاثیر شگفت انگیزی بر فکر و افکار شما دارد.

خودتان را به پنج سال آینده ببرید حال تصور کنید که پنج سال گذشت و و زندگی تان از هر لحاظ کامل است.حال زندگیتان چگونه است؟چقدر در حساب بانکی شما پول وجود دارد؟ سبک زندگیتان چگونه است؟ چه ماشینی زیر پای شماست؟ فرزندانتان در کدام مدارس درس می خوانند.برای آینده دور خود دور نمایی تصور کنید. هر چقدر این دور نمای شما درباره سلامتی‌ شادی و خوشبختی‌تان واضحتر باشد به همان اندازه سرعت شما برای رسیدن به آن بیشتر خواهد بود و این دور نما سریعتر به شما نزدیک میشود.و دید شما به زندگی مثبت تر خواهد بود و خلاقیت شما برای رسیدن به این دور نما بیشتر خواهد بود.شما همیشه مایلید در رویا های مهم تصورات و خیالات خود حرکت کنید.

اینکه به خودتان اجازه بدهید رویاهای بزرگ در سر بپرورانید، باعث افزایش عزت نفس شما میشود و بدین طریق شما به خود بیشتر احترام گذاشته و بیشتر خودتان را دوست خواهید داشت این امر خود باوری شما را افزایش داده و سطح اعتماد به نفس و نشاط شخصی شما را بالا میبرد، رویا و خیالپردازی به شما کمک میکند بیش از قبل فعالیت کنید و امیدوار بوده و منتظر زندگی بهتری باشید.

اینجا سوالی پیش می آید که بارها و بارها باید با خود تکرار کنید، و به آن پاسخ دهید. اگر شما بدانید که شکست نخواهید خورد چه آرزویی خواهید داشت ؟ اگر موفقیت شما چه دراز مدت و چه کوتاه مدت تضمین شده باشد؟ اگر شما بدانید که شکست نخواهید خورد آرزوی بزرگ شما چه خواهد بود ارزوهای خود را به بلند مدت و میان مدت و کوتاه مدت تقسیم بندی کنید.

تمرین دوم: حال نوبت به تمرین شماره دو رسیده است؟

بایست هدف خود را روی کاغذ بنویسید و سپس به اجزای کوچک تقسیم کنید، این را همیشه به خاطر داشته باشید قلم معجزه میکند و خداوند در قران کریم به قلم قسم خورده است بنابراین قدرت جادویی قلم را فراموش نکنید، ریز به ریز مراحل را یاد داشت کنید به طوری که انگار قرار است همین فردا آنها را انجام دهید البته این کار را با واقع بینی انجام دهید و هدف خود را واهی و پوچ و دست نیافتنی در نظر نگیرید مثلا اگر الان حتی یک دوچرخه ندارید هدف کوتاه مدت خود را خرید یک پورشه در نظر نگیرید. رویای بزرگ داشتن اولین گام برای رسیدن به استقلال مالی است، پس اول هدف شناسی کنید، تا هدفی نداشته باشید، برای آن برنامه ای نخواهید داشت و برای آن سعی و تلاشی نخواهید کرد و بدون برنامه هرگز موفق نخواهید شد و همچنان دور خود خواهید چرخید.بدون هدف مانند تیر اندار ماهری میشوید که چشم بسته در حال نشانه گیری است تا هدف خود را نبینید نمی توانید به سمت آن نشانه بروید.

همچنین داشتن آرزوی بزرگ بلند مدت نقطه آغاز موفقیت مال و میلیونر شدن است ولی هدف باید پلکانی و گام به گام باشد. و برای رسیدن به آن زمان بندی لازم انجام پذیرد. مثلا اگر الان هیچ پولی ندارید نمی توانید در بهترین منطقه از شهر یک مغازه با سرمایه یک ملیاردی با در آمد ماهی ده ملیون تومان داشته باشیدولی می توانید در یک محله کوچک یک با یک باب مغازه کوچک شروع به کار کنید ولی هدف خود را همان مغازه بزرگ در نظر بگیرید.کسی که هدف واضحی دارد در سختترین شرایط هم به راه خود ادامه میدهد و کسی که هدف مشخصی ندارد در هموارترین راهها نیز به بیراهه رفته و یا دور خود میچرخد، پس باید رویاهایتان را از افکارتان بیرون بکشید و آنها را به صورت اهداف نوشته شده مشخص و مسلم متبلور کنید، شما همان خواهید شد که بیشتر مواقع به آن فکر می کنید پس سعی کنید فقط به هدف خود فکر کنید و افکارتان را هدفمند کنید.

دو عاملی که بیشتر از هر چیز دیگری تعیین میکند که چه چیز در زندگی شما اتفاق می افتد این است که به چه چیزی و چگونه به آن فکر میکنید و در جهت محقق کردن این فکر چه اعمالی انجام میدهید افراد موفق همواره به اهداف خود فکر کرده و در جهت آن حرکت می کنند و اهدافشان نیز پیوسته به آنها نزدیکتر میشود.

 تمرین سوم :در دفتر تمرین عملی خود کلمه هدف با تاریخ امروز را بنویسید و سپس اهدافی که در ۱۲ ماه آینده قرار است به آنها برسید.

بنویسید سپس برای یک سال بعد تا پنج سال بعد نیز همین کار را انجام دهید، سپس با فعل من هدفی که برای ده سال بعد در نظر گرفته اید تصور کنید که محقق شده است و بنویسد مثلا من الان یک باب مغازه اسباب بازی فروشی به متراژ ۶۰ متر مربع در منطقه هفت شهر با فروش روزی دو میلیون تومان دارم.

اهداف خود را واضح و مشخص و کامل و به صورت زمان حال نوشته و سپس گام به گام به عقب برگردید که چه مراحلی تا رسیدن به هدف انجام داده اید تا به این هدف رسیده اید حال شما در گروه سه درصد بزرگسالان جامعه جای دارید که دارای هدف مشخص و ویژه ای هستید. بدون هدف به ماهیگیری می مانید که در خشکی قلاب انداخته اید. از همین حالا مدام در مورد هدفتان فکر کرده و صحبت کنید در رابطه با چگونگی رسیدن به آن هدف، فکر و صحبت کنید و همچنین در باره همه چیزهایی که می تواند آن هدف را به واقعیت برساند، فکر صحبت و تلاش کنید، این تمرین باعث میشود خلاقیت شما افزایش یابد و انرژی شما از حالت بالفعل به بالقوه تبدیل شود سپس در مورد هدف خود و نحوه انجام آن تحقیق کنید، با تحقیق کردن بیشتر به هدف خود نزدیکتر میشود.

بر افکار و سرنوشت خود مسلط باشید شما مسئول تمام زندگی خود هستید بنابر این از عذر آوردن و مقصر دانستن دیگران برای مشکلات و کمبودهایتان خود داری کنید.‌و از شکایت کردن از آن قسمت های زندگیتان که از آن ناراضی هستید کاملا بپرهیزید از دیگران نیز انتقاد نکنید این وظیفه شماست که زندگی خود را تغییر دهید.

تمرین چهارم: بدین صورت است که کشی به دستتان ببندید وقتی انتقادی از کسی کردید.

وقتی عذر و بهانه آوردید یا وقتی که از شرایط موجود شکایت کردید آرام کش را بکشید در این صورت سوزش و دردی در دست خود احساس خواهید کرد و به مرور زمان وقتی ذهن شما به حالت انتقاد یا اعتراض در آمد احساس سوزش را به خاطر می آورد و از آن کار دست برمیدارد.

شما بایستی خود را رییس زندگی خود بدانید خود را تنها مسئول سلامت فیزیکی، رفاه مالی، شغل روابط خانه و خانواده خود بدانیداین موضوع اندیشه اساسی افراد عالی مقام است. حتی اگر کارمند یک بخشی هستید خود را رییس میز و کار خود بدانید بدین صورت تمرینی از خویش فرما بودن در شما شکل میگیرد.

تمرین پنجم: این یکی از رموز مهم مالی است و همچنین یکی از مسئولیت های بزرگ زندگی شما.

لطفا آنچه را که دوست دارید انجام دهید انجام دهید. میلیونرهای خود ساخته دقیقا همین کار را انجام میدهند آنها زمینه ای را پیدا کرده اند که به آن علاقه دارند بنابراین آنها میگویند حتی یک روز هم در زندگی کار نکرده اند شما حتی می توانید در کنار شغل خود به عنوان تفریح کار مورد علاقه خود را به صورت بی نهایت محدود انجام دهید. عمده ترین دلایلی که باعث میشود شما به موفقیت مالی نرسید یا در زندگی شما مانعی وجود دارد که جلوی پیشرفتتان را میگیرد چیست؟ لطفا آنرا شناسایی کنید. سپس برای مقابله با آن تنها خود را مسئول بدانید.

و از این لحظه کار خود را با نگاهی تازه آغاز کنید تا موفق شوید. هر کاری را که بیشتر از بقیه دوست دارید انجام دهید قرار نیست شغل قبلی خود را رها کنید ولی حداقل روزی دو ساعت برای کاری که دوست دارید وقت بگذارید کار فعلی شما محل کسب در آمد شماست و بایست آنر با تمام انرژی انجام دهید ولی کار مورد علاقه خود را نیز هرگز فراموش نکنید مطمینا وقتی شغلی را دوست دارید برای کسب موفقیت در آن انرژی کمتری صرف میکنید ولی در مقابل پاداش بیشتری دریافت می کنید با برنامه ریزی صحیح مطمینا پیشرفت خوبی خواهید داشت پس از همین امروز هدف گذاری را شروع کنید.

چگونگی کیفیت زندگی شما جدا از اینکه در چه حوزه ای فعالیت دارید بسته است به اینکه خود راچه اندازه متعهد میدانید تا در کار خود از بهترین ها باشید قانون مهم موفقیت این است که زندگی شما زمانی بهتر میشود که شما بهتر شوید و چون در اینجا محدودیتی برای میزان بهتر شدن شما وجود نداردپس محدودیتی هم برای میزان بهتر کردن زندگیتان وجود ندارد. و اساس این کار خود باوری و عزت نفس بالا ست.

وقتی شما در آنچه انجام میدهید خوب عمل کنید درباره خودتان احساس شگفتی می کنید. موقعی که شما بدانید که جز افراد برتر زمینه شغلی خود هستید این امر در تمام شخصیت شما و روابط شما با افراد دیگر تاثیر میگذارد و سبب بالا رفتن اعتماد به نفس تان در انجام آن کار و عزت نفس تان شود. شما باید با خود رو راست باشید و با خود بیندیشید کدام مهارت است که مورد علاقه شماست و اگر آنرا انتخاب کنید موفق شده و بیشترین تاثیر مثبت را در زندگی شما خواهد گذاشت؟ صد در صد شما نمی توانید در همه زمینه ها بهترین باشید ولی وقتی بهترین را پیدا کردید باید به عنوان هدف آنرا مشخص نمایید و تمام انرژی خود را صرف موفقیت در آن یک هدف قرار دهید. شما باید تلاش کنید برنامه ریزی و یادداشت کنید هدف خود را ریز به ریز بنویسید و از یک جایی وارد عمل شوید و سپس تلاش کنید در آن کار هر روز بهتر و بهتر شوید به عبارتی هر روز بهتر از دیروز که این یک تعهد بهتر شدن در زندگی شما ایجاد میکند و سپس از اینکه یک انسان موفق در کسب و کار خود شدید بی نهایت تعجب خواهید کرد.

قسمت های کلیدی شغلی خود را شناسایی کنید حتما سعی کنید کارتان را به بهترین وجه انجام دهید تا بالاترین سطح را به خودتان اختصاص دهید نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنید و برای رفع آن تلاش کنید، از امروز برنامه ریری مناسب برای کسب توانایی های لازم جهت بیشترین تاثیر در پیشرفت کاریتان را انجام دهید. یکی از خصوصیات افراد موفق در زمینه مالی شعار هر چقدر بیشتر کار کنم بیشتر موفق میشوم است. اکثر افراد موفق مالی زیاد کار میکنند آنها صبح زود کار خود را شروع میکنند و تا دیر وقت به سختی کار میکنند شهرت آنها در زمینه سخت کوشی در زمینه کار خودشان است. آنها از لحاظ کاری جزو ۴۰بعلاوه ها هستند.

قانون ۴۰ بعلاوه چیست؟

اکثر انسانها برای بقا ۴۰ ساعت در هفته کار می کنند برای موفقیت به بیشتر از ۴۰ ساعت کار در هفته نیاز هست با چهل ساعت کار در هفته شما زندگی معمولی و در حد بقا خواهید داشت و در این صورت هرگز پیشرفت نخواهید کرد و به موفقیت بزرگ مالی دست پیدا نخواهید کرد اما اضافه بر ۴۰ ساعت کار هر ساعت کار یک سرمایه گذاری برای آینده شما محسوب میشود. از امروز برنامه ریزی نمائید تا ساعات کاری خود را افزایش دهید مصمم شوید یک ساعت زودتر کار خود را آغاز کنید و از همکاران خود جلو بیفتید، سعی کنید در طول روز کار خود را با علاقه و دقت بیشتر انجام دهید با این کار شما متوجه خواهید شد که کاراییتان دو برابر دیگران است حتی اگر کارمند هستید و کار خاصی به شما محول نمی شود و در ساعات اداری بیکار هستید می توانید یک کار شخصی مثل تایپ انجام دهید یا برنامه های خود برای شغل دوم را انجام داده و اهداف خود را طبقه بندی و تقسیم بندی کنید این کار خیلی بهتر از صرف بی خودی وقت در ساعات اداری و صحبت های بی هدف در اداره می باشد.

یادگیری مداوم کمترین شرط لازم برای به دست آوردن موفقیت در هر زمینه کاری است. واقعیت این است که هوش و استعداد و توانایی شما بیشتر از آن است که تا کنون در زمینه پیشرفت در زندگیتان از آن استفاده میکردید، شما با هوشتر از آن هستید که فکرش را میکنید. فکر شما مثل ماهیچه است و فقط بااستفاده کردن قوی میشود.پس هر قد ر بیشتر از مغزتان استفاده کنید مغزتان بیشتر فعالیت می کند. خبر خوب دیگر اینکه هر قدر بیشتر یاد بگیرید فرایند یادگیری شما بیشتر میشود، در حقیقت یادگیری مستمر کلید قرن ۲۱ است. آموزش مداوم حداقل نیاز برای موفقیت در رشته شما یا هر رشته دیگری است. امروز این تصمیم را بگیرید که می خواهید دانشجوی حرفه خودتان باشید و اینکه می خواهید یادگیری را ادامه داده و بقیه عمر جزو بهترین ها باشید.

برای یادگیری مستمر چندین راه وجود دارد، اولین راه این است که روزی ۳۰ تا ۶۰ دقیقه مطالعه کنید، دومین کلید یادگیری گوش دادن به رادیو یا سی دی های آموزشی در زمینه شغلی خودتان است، سومین راه یادگیری مستمر شرکت در سمینارها یا جلسات در رابطه با رشته مورد نظرتان و در جهت پیشرفت درمسیر مورد نظر می باشد.چهارمین راه یادگیری صحبت کردن با افراد موفق در همین زمینه و استفاده از تجارب آنها می باشد.

شما یک موضوعی را انتخاب کنید که حتما سبب پیشرفت شغلتان میشودکه به آن شدیدا علاقمندید و آنرا بالاتر از شغل یک تفریح میدانید با تصمیمی محکم این موضوع را هدف خود قرار دهید و هر روز مکرر در مورد آن کاملا مطالعه نمایید به برنامه هایی که کاملا مرتبط و در جهت پیشرفت آن است گوش کنید، در دوره های تخصصی موضوعتان شرکت نمایید مطالعات جدی را پیگیر باشید با پیشکسوتان در ارتباط بوده و مدام با آنها مشورت کنید و از تجارب آنها استفاده کنید، مطالعات جنبی را جدی و پیگیر باشید چنانکه گویی آینده شما به آن بستگی دارد .

با پیگیری این روش ها مطمئن باشید که موفق میشوید. شما باید قسمتی از سود را برای خودتان پس انداز یا سرمایه گذاری کنید، بهترین روش این است که ده درصد درآمد خود را پس انداز یا سرمایه گذاری کنید هنگامی حقوقتان را میگیرید ده صد آنر در یک حساب جداگانه پس انداز کنید اگر شما می توانید با صد در صد درآمدتان زندگی کنید شما مطمئنا با نود درصد آن نیز با همان کیفیت زندگی خواهید کرد با این تفاوت که در زمان بازشستگی مبلغی به عنوان پس انداز دارید سعی کنید این حساب یک حساب با سود بانکی مناسب باشد بدین ترتیب سود این پول نیز در زمان بازنشستگی میتواند کمک هزینه خوبی برای شما باشد.

تمرین ششم : همین امروز یک حساب پس انداز برای خود افتتاح کنید اگر نگران تورم و پایین رفتن ارزش پول در طی زمان هستید می توانید هر چند وقت یکبار پول خود را تبدیل به طلا و یا سکه کنید البته خرید سکه به مراتب بهتر از خرید طلاست چون طلا دارای اجرت و دست مزد بالا می باشد.

مطمئن باشید پشیمان نمی شوید. همه جزییات کار خود را یاد بگیرید و در کار خود کاملا ماهر شوید یاد گیری مهارت های بیشتر در کار به هیچ وجه مانعی بر در آمد و پیشرفت بیشتر شما نخواهد بود در بازار کار کسانی موفقتر هستند که با مهارت بیشتر بر اجزا کار خود واردند، تمام کتاب ها و مجلات مربوط به کار خود را مطالعه کنید با جز به جز کار آشنا شوید مطمئن باشید هیچ کس از بدو تولد یک انسان کاری ماهر نبوده است کتاب های زیادی در مورد رشته خود بخوانید در سمینار های زیادی شرکت کنید. همواره به هدفی که در نظر گرفته اید فکر کنید و سعی کنید برای رسیدن به آن هدف بهترین باشید. همواره به این فکر کنید که واقعا مشتری هایم چه می خواهند و در صدد کمک به آنها باشید و تا جایی که برایتان مقدور است نیازهای آنها را رفع کنید. پاداش شما در زندگی همواره با خدمت شما به دیگران نسبت مستقیم دارد.

همواره از خود بپرسید مشتریانم واقعا چه می خواهند و نیاز واقعی آنها چیست. هرگز جستجو برای پیدا کردن روش های بهتر برای خدمت به مشتریان خود را متوقف نکنید و مهترین کار شما کمک به مشتریانتان باشد نه فقط فروش صرف. با ارزشترین خصلت یک انسان صداقت اوست با مشتریان خود صادق باشید، در تمام مکالمات با آنها درستکار باشید و به یاد داشته باشید صداقت شما سند شماست پس بر هر چه بر زبان می آورید دقیق باشید اولین بخش صداقت این است که همواره با خودتان صادق باشید، و کارها را به بهترین نحو ممکن انجام دهید. و دومین بخش صداقت صداقت با دیگران است.

عالیترین مهمترین و سختترین کارتان را انتخاب کنید، و با اراده برای آن برنامه ریزی کنید خودتان کارتان را انجام دهید اما نه برای اینکه یک وظیفه است بلکه برای اینکه این یک گام به موفقیت شما را نزدیک میکند، با سرعت هر چه تمامتر این کار را به اتمام برسانید، این یعنی قرار دادن برترین اولویتتان در کنار تعهد و پشتکارتان در این صورت حس می کنید که به سمت جلو پیش میروید و درهای زیادی به روی شما باز میشود و فرصت های زیادی به دست می آورید که حتی تصور آنرا هم نمی کردید.

تمرین هفتم: یک فعالیت مهم که انتخاب کرده اید و انجام آن همیشه به تعویق افتاده است را در نظر بگیرید و بر روی آن با پشتکار تمام کار کنید،

و مدام با خود تکرار کنید همین حالا همین حالا و این باعث میشود اعتماد به نفس شما نیز در قبال انجام آن کار خاص بالا رود و ایمانتان به خود بیشتر شود.و این به صورت یک چرخه در می آید یعنی هر چه اعتماد به نفستان در مورد کارتان بیشتر میشود کارتان را بهتر انجام میدهید.

خودتان را برای فتح قله های موفقیت آماده کنید پیروز شدن یک چیز گاهگاهی نیست بلکه برای همیشه است. زندگی پستی و بلندی های زیادی دارد در زندگی مانند چرخ فلک گاهی در اوجی و گاهی در کف هستید بنابر این برای خودتان چشم اندازی بلند مدت مثلا پنج ساله داشته باشید و اجازه ندهید فراز و نشیب های کوتاه مدت زندگی روزمره، شما را به فردی احساسی تبدیل کند. و در برابر نوسانات کوتاه مدت خونسردی خود را حفظ کنید. وقتی شما هدف و برنامه مشخصی دارید که هر روز روی آن کار می کنید مطمین باشید در آینده فقط موفقیت در انتظار شما خواهد بود.

دوره های رشد و بالندگی حرفه خود یا حرفه جدیدی را شناسایی کنید ببینید بازار طالب چه چیزی هست و به کدام سو کشش بیشتری دارد مثلا در جامعه کنونی افراد میانسال که دارای یک یا دو فرزند میباشند در حال رشد هستند طبیعتا در ده تا بیست سال آینده هر گونه کمک به سالمندان در جامعه ما در آمد بالایی خواهد داشت بنابراین سرمایه گذاری در این زمینه مثل برنامه ریزی برای تاسیس خانه سالمندان یا مرکز نگهداری پاره وقت سالمندان در آمد بالایی خواهد داشت.

خود انضباطی را در همه کارها تمرین کنید. یعنی خود را وادار کنید تمام کارهایی را که باید به موقع انجام دهید را انجام دهید، چه دلتان انجام آنرا بخواهد و چه نخواهد.شما باید این نظم را در خود ایجاد کنید تا کارها را به موقع انجام دهید در آن موقع شما موفقیت خود را تضمین کرده اید.هر عمل خود انضباطی سایر خود انضباطی ها را تقویت میکند و عزت نفس انسان را بالا میبرد هر قدر در آزمون خود انضباطی موفق شوید به مراحل عالیتری در زندگی خود میرسید.

تمرین هشتم: یک قسمت از زندگی تان که سبب عدم موفقیت شماست را شناسایی کنید،

سپس سعی کنید در آن قسمت از زندگی تان نظم ایجاد کنید تصمیم خود را به دیگران هم اطلاع دهید این کار باعث میشود هر وقت اراده شما برای ادامه راه کم شد بدانید که کسانی هستند که منتظر موفقیت و یا حتی شکست شما در مسیر انتخابی تان هستند پس به تلاشتان ادامه میدهید.هرگز در این مور استثنایی قائل نشوید تا کاملا به آن عادت کنید. این تصمیم زندگی شما را متحول و شما را در جهت مسیر مثبت موفقیت پیش میبرد.

برای کسب موفقیت با افراد درستکار و خلاق و موفق رابطه برقرار کرده و راههای کسب موفقیت را از آنها سوال کنید و با آنها به بحث بنشینید. در پنج سال آینده شما به هیچ وجه تغیری نخواهید کرد مگر اینکه با اشخاص خاص و موفق ملاقات کنید، شما مثل آفتاب پرستی هستید که از نظرات رفتارها ارزش ها و عقاید افرادی که بیشتر اوقات با آنها همراه هستید تبعیت میکنید اگر که می خواهید فرد موفقی باشید با فراد موفق معاشرت داشته باشید.

قاطع باشید و کارتان را هدفمندانه دنبال کنید. به جنگ عظیم مشکلات بروید و با شجاعت تمام آنها را به پایان برسانید از خودتان سوال کنید که کدام کار است که اگر آنرا فورا انجام بدهم تاثیر مثبت را در زندگی من خواهد داشت جواب هر چه باشد فورا همان کار را انجام دهید؟ به سرعت وارد عمل شده و اگر متوجه شدید اشتباهی مرتکب شده اید بلا فاصله مسیر خود را عوض کنید، و روش دیگری در پیش بگیرید و بدانید کلید پیروزی شما تلاش شماست افراد موفق قاطعانه عمل میکنند و نسبت به افراد معمولی راههای بیشتری را امتحان می کنند.

شغل شما در گرو شهرت شماست و شهرت شما در گرو سرعت عمل خدمات رسانی و وقت شناسی شما است. همیشه در حالت اضطرار به سر ببرید کار دیگران را دقیقا کار خود بدانید و به زمان نیز اهمیت بدهید و وقت شناسی را سر لوحه زندگی خود قرار دهید.وقتی شما توانایی تعیین اولویت های کارتان را با تعهدتان در انجام بهتر،زمانبندی شده تر و سریعتر آن کار، ترکیب می کنید. احساس می کنید که به سمت جلو پیشرفت می کنید، درهای زیادی به روی شما باز میشود و فرصت های زیادی به دست می آورید.

تمرین نهم: هر مشکلی یا هدفی که حل یا رسیدن به آن برای شما مهم است آن را به طور کامل بر روی کاغذ یادداشت کنید،

سپس خیال کنید این مشکل به طور کامل و به بهترین روش ممکن حل شده است و شما به بهترین روش به هدف خود دست پیدا کرده اید، سپس فکر کنید که اقدام عملی موفقیت از چه راهی است.هر چه بیشتر فکرتان را روی رسیدن به اهدافتان، حل مشکلاتتان و پاسخ دادن به سوالاتتان در مورد تجارب و زندگی شخصی متمرکز کنید به همان اندازه باهوشتر شده و مغزتان با سرعت بیشتری کار می کند.

اگر که میخواهید فرد موفقی باشید با افراد مثبت معاشرت داشته باشید. با افرادی معاشرت داشته باشید که خوش بین و شاد هستند و در زندگی اهدافی داشته و به دنبال آن اهداف به جلو حرکت می کنند و به همین ترتیب از افراد منفی خرده گیر و شاکی دوری گزینید.اگر می خواهید با عقابها پرواز کنید نمی توانید با بوقلمون ها همراهی کنید یکی از راههای ایجاد ارتباط مثبت این است که به دنبال راههایی برای کمک به دیگران در راه رسیدن به اهدافشان باشید.بدون اینکه چشم داشتی از آنها داشته باشیدمطمین باشید به همان اندازه یا بیشتر پاداش هایی از منابع غیر قابل پیش بینی نصیبتان میشود.

اگر هدف زندگی مالی شما رسیدن به سرمایه ای زیاد و رفاه مالی عالی است پس باید هدف تندرستی شما عمری طولانی بوده تا بتوانید از سبک زندگی شیرین و پولتان لذت ببرید. پس عادات غذایی غلط خود را کنار گذاشته و عادات درست ورزشی را در پیش بگیرید،این کارتان را یک مبارزه برای خودتان بدانید و با انجام اعمال انضباط فردی آن را به عنوان یک عادت همیشگی در نطر داشته باشید.

چیزی ترسناکتر از خود ترس نیست. ترس از شکست تنها مانع مهم موفقیت در زندگی بزرگسالی محسوب میشود توجه داشته باشید که فقط لفظ شکست مهم نیست. بلکه عواقب شکست مهم است. خود شکست شما را مصممتر قویتر و انعطافپذیر تر می کند.این ترس از شکست یا انتظار شکست است که می تواند افکار و اراده شما را سست کرده و شما را از تلاش برای رسیدن به موفقیت بزرگ دور سازد.

تمرین دهم: بزرگترین ترسی که در زندگی خود دارید شناسایی نمایید مثلا شکست از عدم اعتماد به نفس خود یا انتقاد و عدم تایید از طرف دیگران.

پس منبعد تصمیم بگیرید به نحوی عمل کنید که انگار اصلا ترسی وجود نداردو فکر کنید که با این عمل حتما به هدفهایتان و رویاهایتان خواهید رسید، آنگاه با اراده قوی وارد عمل شوید. هیچ چیز نمی تواند جایگزین پشتکار باشد، استعداد تنها چاره ساز نیست چون انسانهای با استعداد فراوانی هستند که در زندگی نا موفق هستند، پس تنها اراده و استقامت دارایی قدرت لایتناهی است.پشتکار خصلت آهنین شخصیت انسان است و برای رسیدن به همه موفقیت های بزرگ در زندگی بدان نیازمندیم پس پیشاپیش تصمیم بگیرید که در مقابل مشکلات تسلیم نشوید و هر اتفاقی هم بیفتد به راه خود ادامه دهید.

بخاطر داشته باشید تمام زندگی به مانند یک آزمون می باشد و برای اینکه به موفقیت بزرگتان برسید باید آزمون استقامت را پشت سر بگذارید. در هر زمانی ممکن است یک بحران یا سختی و شکست به سراغ شما بیاید و این در واقع همان ازمون استقامت و پشتکار است. این بحران ها غیر قابل اجتناب هستند و شما مانند سدی پولادین خواهید شد که در مقابل مشکلات مقاومت خود را از دست نخواهید داد.

و حرف آخر اینکه موفقیت کاملا قابل پیش بینی است، اگر شما با پشتکار و مصمم کارهایی را انجام دهید که دیگر انسانهای موفق انجام میدهند، دیگر عاملی وجود نخواهد داشت که مانع موفقیت شما بشود. بدانید که شما معمار زندگی خودتان هستید، شما پشت فرمان ماشین زندگی خودتان نشسته اید و یک لحظه نباید از آن غافل شوید در زندگی هیچ محدودیتی وجود ندارد بجز محدودیت هایی که شما خودتان در ذهن خود ساخته اید. پس تنها کار شما این است که هدف گذاری کرده و مراحل آجرای آنرا مو به مو انجام دهید تا به موفقیت های بزرگی در زندگی دست یابید.موفق باشید.

جمع آوری و تلخیص: عاطفه منصوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *