قانون جذب چیست؟

قانون جذب چیست؟

قانون جذب چیست؟

بعضی از شما دوستان عزیز از طریق منابع مختلف، مطالبی را در مورد قانون جذب شنیده‌اید، برخی هم ممکن است تازه با این موضوع آشنا شده باشید.

تعداد خیلی زیادی از کتاب‌ها، مطالب و منابع مختلفی را که در مورد قانون جذب نوشته‌اند، مطالعه کردم. همه آن‌ها نظریه‌های کلی در مورد قانون جذب ارائه کرده‌اند و نتوانستم پاسخ این سوال که « چگونه می‌توانم به‌صورت کاربردی از قانون جذب استفاده کنم؟ » پیدا کنم.

در این مقاله قصد دارم به‌صورت ساده به معرفی این قانون و مطالب کاربردی برای استفاده از این قانون ارائه کنم.

قانون جذب به‌طور ساده بیان می‌کند که روی هر موضوعی تمرکز کنید، آن را به سمت خود جذب می‌کنید این قانون بدون در نظر گرفتن سن، جنسیت، تحصیلات، محل زندگی و  اعتقادات مذهبی عمل می‌کند. همه ما توانایی استفاده از این قانون را داریم، قانون جذب از قدرت ذهن افراد استفاده می‌کند و هر آنچه در ذهن به‌صورت افکار می‌گذرد را به واقعت تبدیل می‌کند.

قانون جذب در نگاه اول

آیا تابه‌حال از این جمله استفاده کرده‌اید که : کاش یک‌چیز دیگر از خدا خواسته بودم ؟

آیا تابه‌حال پیش‌آمده است که دنبال موردی یا چیز خاصی می‌گشتید و ناگهان آن را به شما دادند؟

آیا دقت کرده‌اید گاهی اوقات به فرد خاصی فکر می‌کردید و آن شخص را ناگهان در خیابان می‌بینید یا به شما تلفن می‌زند؟

همه این‌ها تاییدی بر وجود قانون جذب در زندگی شما هستند.

در زندگی خود چیزهایی را جذب می‌کنیم که خودمان به‌صورت آگاهانه یا ناآگاهانه روی آن‌ها توجه و تمرکز داریم، هر فکر ما دارای ارتعاش و فرکانس است و ما همیشه و در همه حال بر اساس توجهی که رو مسائل و موارد و یا افراد داریم در حال ارسال فرکانس به جهان هستی هستیم، و قانون جذب هم ریشه همان فرکانس را بیشتر وارد زندگی ما می‌کند. قانون جذب بر اساس افکار و احساسات شما واکنش نشان می‌دهد.

قانون جذب به بیان ساده

قانون جذب می‌گوید : من هر موضوعی که توجه، تمرکز و انرژی خودم را معطوف آن کنم، آن را به سوی زندگی خود جذب می‌کنم.

مولوی در مثنوی معنوی در دفتر دوم می‌گوید :

در جهان هر چیز چیزی جذب کرد

گرم گرمی را کشید و سرد سرد

قسم باطل باطلان را می‌کشند

باقیان از باقیان هم سرخوش‌اند

ناریان مر ناریان را جاذب‌اند

نوریان مر نوریان را طالب‌اند

تمام موارد و چیز‌هایی که وارد زندگی افراد می‌شود توسط خود افراد  و با استفاده از قانون جذب وارد زندگی آن‌ها شده است. هر چیزی که در ذهن خود دارید زمانی که روی آن تمرکز می‌کنید باعث می‌شوید که آن فکر تبدیل به واقعیت شود.  قانون جذب برای همه افراد صادق است، اما اکثر افراد به‌صورت آگاهانه یا ناآگاهانه به مواردی که نمی‌خواهند در زندگی آن‌ها وارد شود فکر و تمرکز می‌کنند و با این کار افراد به جهان اعلام می‌کنند که بیشتر از این اتفاق را می‌خواهند در زندگی خود تجربه کنند.

فرکانس مثبت و منفی

فرکانس معمولاً برای اشاره به احساس افراد استفاده می‌شود.

کلمه فرکانس از کلمه ارتعاش می‌آید. در دنیا فقط دو نوع ارتعاش وجود دارد یکی مثبت(+) و دیگری منفی(-). هر فکر و احساسی که داشته باشید یک فرکانس از خود منتشر می‌کنید. هر واژه، هر صحبت و در کل همه کلمات دارای احساس هستند به این معنا که هر کلمه دارای فرکانس مخصوص خودش است. ما همیشه و همواره در حال ارسال فرکانس مثبت یا منفی هستیم. درواقع انتشار فرکانس هیچ‌وقت قطع نمی‌شود. در ادامه به بعضی از این کلمات اشاره خواهیم کرد.

مثبت : عشق، فراوانی، راحتی، اعتمادبه‌نفس، هیجان،  لذت

منفی: ناامنی، تنهایی، استرس، ناراحتی، خشم، آزار

شما در همه حال زندگی خود در حال ارسال فرکانس هستید، همیشه در حال تجربه یک احساس هستید که این احساس می‌تواند یک فرکانس مثبت یا منفی به جهان ارسال کند و جهان هستی همواره با فرکانس که ارسال می‌کنید در ارتباط است و در حال تقویت حس مثبت یا منفی شماست.

به‌عنوان‌مثال : زمانی که فردی از خواب بیدار می‌شود و احساس کسلی و کلافه بودن دارید، این احساس یک فرکانس منفی به جهان ارسال می‌کند و تا زمانی که در این احساس باشد قانون جذب در حال تقویت این فرکانس است و فرد در حال جذب احساسات منفی بیشتری است.

به این ترتیب زمانی که از تخت بیرون می‌آید پایش به‌جایی گیر می‌کند و زخمی می‌شود، در ترافیک اعصابش خورد می‌شود، مشتری‌اش قرارش را لغو می‌کند و اتفاقات و احساسات بد پشت سرهم برایش رخ می‌دهد.

یا مثالی دیگر: فروشنده‌ای پس از یک فروش خوب خوشحال و دارای احساس فوق‌العاده‌ای از فروش خود است و این شخص در حال ارسال فرکانس مثبت به جهان است و باعث می‌شود که قانون جذب احساسات مثبت بیشتری را به سمت این شخص ارسال کند و فرد بلافاصله فروش دیگری ، اتفاقات خوب بیشتری را تجربه می‌کند.

در هر دو این مثال‌ها قانون جذب به‌صورت کامل فعال بوده و عمل کرده و در هر شرایطی فقط احساسات شمارا تقویت می‌کند حال آنکه احساس شما مثبت باشد یا منفی.

جذب ناخودآگاه

برای بسیاری از افراد جالب است که متوجه شوند چرا به‌طور مکرر نتایج مشابهی را دریافت می‌کنند . آن‌ها به‌صورت کامل قبول دارند که افکار منفی ندارند یا این‌طور بگوییم که فرکانس منفی ارسال نمی‌کنند اما در زندگی همیشه با نتایج منفی برخورد می‌کنند. دلیل این اتفاقات این است که با مشاهده نتایج فعلی به‌طور ناخودآگاه در حال انتشار ارتعاشات و فرکانس‌های منفی هستند.

به‌عنوان مثال زمانی که کیف پول خود را باز می‌کنید و در آن پول نمی‌بینید، ناخودآگاه شما به‌صورت خودکار فرکانس‌هایی منفی از قبیل کمبود پول، ترس یا فرکانس‌های منفی دیگری را ارسال می‌کند ، هرچند شما منظوری نداشته باشید اما قانون جذب بر اساس فرکانس‌هایی که شما ارسال می‌کنید چه به‌صورت آگاهانه یا ناخودآگاه عمل می‌کند.

قانون جذب نمی‌داند که دلیل این فرکانس ارسالی شما چه بوده است، فقط آن را تقویت می‌کند و دوباره به زندگی شما برمی‌گرداند.

 

قانون جذب چه چیزی نیست ؟

قانون جذب به معنای تنبلی و تلاش نکردن نیست. یکسری از افراد برداشت اشتباهی از قانون جذب داشته‌اند، آن‌ها فکر می‌کنند که باید در گوشه‌ای نشسته و فقط فکر کنند و کائنات از آسمان برای آن‌ها خواسته‌شان را می‌فرستند، درصورتی‌که شخصی که معتقد به قانون جذب است، نگران اتفاقات و مشکلات مسیر نیست آن‌ها شجاعانه وارد مسیر می‌شوند و مطمئن هستند که خداوند و کائنات او را در مسیر رسیدن به اهداف همراهی خواهند کرد. او به اینکه کائنات چگونه شرایط رسیدن را برای او فراهم می‌کنند کاری ندارد، اصلاً به مفهوم “چگونگی” فکر نمی‌کند و فقط باقدرت تمام و هر آنچه دارد، وارد عمل می‌شود و با تمام وجود مسیر را ادامه می‌دهد و مطمئن هست که نیروهایی او را همراهی خواهند کرد.

قانون جذب به معنای بیکاری و نشستن در کنجی و انتظار رسیدن به ثروت و خواسته‌های بزرگ نیست، این مفهوم را افراد تنبل که همیشه به دنبال مسیر‌هایی هستند که بدون انجام دادن تلاشی به اهداف خود برسند ساخته‌اند.

درواقع شخص معتقد به قانون جذب ، با تکیه ‌بر این قانون وارد مسیر می‌شود و فیلتری در ذهن خود می‌گذارد که افکار منفی و مزاحم مانعی در مسیر رسیدن او نشوند.

چگونه از قانون جذب استفاده کنیم ؟

قانون جذب یکی از مهم‌ترین قوانین جهان هستی است که از ابتدا بوده و تا انتها جهان هم خواهد بود، اما تعداد کمی از افراد از قدرت و تاثیر این قانون بر زندگی خودآگاه هستند، ما به‌عنوان یک انسان مانند یک آهنربا زنده همواره در حال ارسال افکار و فرکانس به جهان هستی هستیم و مشابه آن را مجدد دریافت و جذب می‌کنیم.

اما متأسفانه بسیاری از افراد، قدرت این قانون را درک نکرده و کنترل ذهن خود را رها کرده و در اکثر موارد افکار ناراحت‌کننده و غمگین و ناخوشایند از ذهن آن‌ها عبور می‌کند و این باعث می‌شود که مشابه و هم‌جنس همان را در زندگی خود دریافت کنند.

چرا چیزهایی که نمی‌خواهید را جذب می‌کنید

لطفا به برج میلاد در تهران فکر نکنید.

می‌دانم که در حال حاضر در حال فکر کردن به برج میلاد هستید. وقتی از افعال منفی استفاده می‌کنید درواقع شما دارید آن‌ها را به ذهن و زندگی خود وارد می‌کنید.

به‌طور مثال اگر به شما بگویم که به دریا فکر نکنید مطمئناً فوراً به دریا فکر می‌کنید، با این‌وجود که از انجام دادن این کار نهی شده‌اید.

جملاتی وجود دارند که باعث می‌شود توجه و تمرکز شما معطوف چیزهایی شود که شما «نمی‌خواهید».

آیا تابه‌حال از این عبارات استفاده کردید ؟

عصبانی نشو

نگران نباش

سیگار نکشید

درب محکم نبند

نترس

دیر نکن

و….

قانون جذب آنچه را که شما نمی‌خواهید را متوجه می‌شود. وقتی از جمله‌ای که در آن افعال منفی به‌کاربرده‌اید استفاده می‌کنید درواقع دارید توجه و انرژی خود را معطوف چیزی می‌کنید که نمی‌خواهید.

برای استفاده از این قانون مهم و تأثیرگذار در زندگی باید آگاهانه تمرکز خود را روی مواردی که خواهان آن‌ها هستیم قرار دهیم نه چیز‌هایی که نمی‌خواهیم، چراکه اساس این قانون برای پایه جذب است نه دفع؛ یعنی زمانی که شما می‌گویید: « من بی‌پولی را نمی‌خواهم » جهان و کائنات فقط مفهوم بی‌پولی را درک کرده و آن را به سمت زندگی شما ارسال می‌کنند، در وقع شما بی‌پولی بیشتری را جذب می‌کنید.

در این مواقع باید چکار کرد؟

درزمانی که از این افعال منفی استفاده می‌کنید از خود بپرسید « خب من چه می‌خواهم» بعدازآن جملات مثبت را بیان کنید.

به‌طور مثال :

نترس ( خب من چه می‌خواهم)   –>  آرام باش

دیر نکن ( خب من چه می‌خواهم)   –>  وقت‌شناس باش

درب را محکم نبند ( خب من چه می‌خواهم)  –>  درب را آرام ببند

اقدامک :

۱- خواسته‌های خود را دقیق مشخص کنید.

۲- تمام تمرکز و توجه خود را روی خواسته‌های خود قرار دهید.

۳- در زمانیکه از افعال منفی استفاده کردید از جمله «خب من چه میخواهم» استفاده کنید.

۴- هر زمان که افکار مزاحم سراغ شما آمد با یادآوری خواسته‌ها دوباره خود را در مسیر رسیدن به اهداف قرار دهید.

منبع : http://imanborji.ir


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *