ثروتمند شدن به کمک استراتژی «ثروتمند ترین مرد بابل»

ثروتمند شدن به کمک استراتژی «ثروتمند ترین مرد بابل»

ثروتمند شدن به کمک استراتژی «ثروتمند ترین مرد بابل»

*** حتما مطالعه کنید……بخشی از کتاب «ثروتمند ترین مرد بابل»
ثروتمندترین مرد بابل کیست؟
داستان از آنجایی شروع شد که در دوران بابلی ها، بنسیر و کوبی نزد آرکاد که ثروتمند ترین فرد بابل بود رفتند و از او راز ثروتمند شدنش را پرسیدند.
آنها ابراز کردند با اینکه بیشتر و سخت تر از او کار میکنند اما همچنان در فقر به سر میبرند و آرکاد هر روز ثروتمندتر از دیروز است. آرکاد مدتی سکوت کرد و بعد لب به سخن گشود. او گفت که زمانی همانند کوبی و بنسیر سخت کار میکرده تا اینکه یک روز با مرد ثروتمندی معامله ای انجام داده.
آرکاد ادامه میدهد : “در ازای افشای راز ثروتمند شدن، کتیبه های درخواستی آن مرد ثروتمند را برای او نوشتم…” مرد ثروتمند قبول کرد و هم پیمان شدند تا هر روز در ازای یک کتیبه، یک بخش از راز ثروتمند شدن را به آرکاد بیاموزد.
و آرکاد در آخر گفت : “من مسیر ثروتمند شدن را یافتم”
و ادامه داد : “اما فقط با یک شرط به شما آموزش میدهم تا شما نیز آنرا با هم کیش هایتان به اشتراک بگذارید تا تمام مردم بابل ثروتمند شوند… این مسیر قابلیت ثروتمند کردن هرآنکه در آن قدم بردارد را دارد. ”
این خلاصه ای از مقدمه کتاب پرفروش ثروتمند ترین مرد بابل بود.
کتابی که توسط جورج ساموئل کلاسون نوشته شد و تبدیل به یکی از پرفروش ترین کتاب های ثروت آفرینی و موفقیت مالی طول تاریخ شد. این کتاب در سال ۱۹۲۶ در ۱۴۴ صفحه نگاشته شد و برای اولین بار توسط انتشارات پنگوئن چاپ شد.
علارغم تصور نویسنده آن با موجی از استقبال توسط خوانندگان همراه شد.
تا جایی که حتی امروز بزرگترین مغزهای متفکر جهان و ثروتمندترین افراد دنیا این کتاب را برای نقطه شروع موفقیت های مالی توصیه میکنند.
اما چه چیزی در این کتاب وجود دارد که آنرا ارزشمند کرده است؟
این کتاب درس های ارزشمندی را که رعایت آنها و اجرای قدم به قدم آنها باعث موفقیت مالی میشود را به خواننده آموزش میدهد.
ما در این مقاله میخواهیم ۷ قدم طلایی برای ثروتمند شدن را که این کتاب توصیه میکند را به شما معرفی کنیم با تفاوت اینکه در هر مورد یادبگیرید چطور در دنیای امروزی از آنها استفاده کنید؟
آماده اید روش ثروت آفرینی و فوق العاده جالب بابلی ها را کشف کنید
و در مسیر ثروتمند شدن قدم بردارید؟
پس شروع کنید…
اولین کتیبه، اولین درس – اول به خودت پول بده
این درس زمانی گفته میشود که بنسیر و کوبی از آرکاد میخواهند به آنها بگوید چه دلیلی دارد که او با گذر زمان ثروتمندتر از قبل میشود اما آنها علارغم سخت کار کردن فقیر هستند.
آرکاد به آنها راجع معامله ای که با یک مرد ثروتمند کرده است میگوید و اولین آموزش ثروت آفرینی که آن فرد ثروتمند به او میدهد : «از درآمدی که داری، اول سهم خودت را بردارد»
بنسیر و کوبی از آرکاد میپرسند منظورش چیست؟ آنها که تمام پول را برای خودشان خرج میکنند… !
آرکاد ادامه میدهد : “خیر، شما این درس را فرانگرفته اید. شما در آخر هر ماه درآمدی دارید که پس از تلاش سخت برای دریافت آن، آنرا به هرکسی به جز خودتان میدهید. به خیاط برای لباس جدید، به آشپز برای غذا، به دولت بابت مالیات و … پس چه زمانی به خودتان می پردازید؟ هیچوقت !”
در دنیای امروز با توجه به روند مصرف گرایی، ما عادت کرده ایم که پولهایمان را صرف خرید چیزهایی کنیم که اغلب به آنها نیاز واقعی نداریم…
و پس از مدتی بدون هیچ پولی با یک عالمه اجناس بی مصرف و مصرفی تنها می مانیم !
اگر میخواهید به روش ثروتمندترین فرد بابل در مسیر ثروتمند شدن قدم بردارید، اولین کاری که پس از دریافت حقوق تان باید انجام دهید این است که ۱۰% از درآمدتان را به خودتان پرداخت کنید.
این ۱۰% در اصل حکم پس انداز شما را دارد.
این قانون را میتوانید از این به بعد به وضوح در زندگی فراد ثروتمند و افراد فقیر ببینید.
دومین کتیه، دومین درس – کمتر از انتظاراتتان خرج کنید
درس دوم کاربرد فراوانی در دنیای امروز دارد.
اگر بلافاصله ۱۰% از درآمدمان را به خودمان بدهیم، ۹۰% آن باقی می ماند که میتوانیم آنرا خرج کنید. اما اگر ندانیم و نتوانیم این مقدار پول را خرج کنیم، به زودی با مشکلات فراوانی روبرو خواهیم شد.
اولین کاری که باید در رعایت صحیح خرج کردن پولمان بکنیم، فهمیدن تفاوت بین نیاز و خواسته است.
ما به وعده های غذایی روزانه نیاز داریم، اما به تنقلات بین هر وعده غذایی نیاز نداریم و فقط خواسته هستند.
ما میتوانیم خواسته ها را به بعد موکول کنیم یا آنرا با چیز دیگری جبران کنیم اما نیازها را نمیتوانیم.
پس اولین کاری که باید انجام دهید مشخص کنید پولی را که میخواهید در جایی که مد نظرتان است خرج کنید، آیا نیاز شما را رفع میکند یا هوس و خواسته؟
سومین کتیبه، سومین درس – پول تان برای چه کسی کار میکند؟
سرمایه گذاری به شیوه بابلی ها…
پس ازینکه شما توانستید ۱۰%درآمدتان را کنار بگذارید (پس انداز) و هزینه هایتان را کنترل کنید و بیشتر برای نیازهای تان خرج کنید تا خواسته ها، باید پس اندازتان را وارد کار کنید… کاری کنید این پول برای شما کار کند.
آرکاد به بنسیر و کوبی میگوید :
“ زرهایی که به خودتان پرداخت کرده اید، ثروت شما نیستند. آغاز مسیر ثروت شما هستند… کاری کنید آنها برای شما کار کنند. پول را برده خود درآورید. بچه و نوه و نتیجه ی پول خود را هم مجبور کنید برای شما کار کنند و پول بسازند برایتان…. ”
امروزه نه تنها اکثر مردم پول خود را برده خود نمیدانند، بلکه خود برده پول هستند.
پول آنها را مجبور میکند ساعات بیشتری کار کنند، پول آنها را مجبور میکند تا با بی میلی به سرکار بروند و در کل پول بر زندگی آنها حکومت میکند.
اما به محضی که کاری کنید پول تان برای شما پول بسازد شما تبدیل به ارباب پول تان خواهید شد.
این کار با سرمایه گذاری در بورس، راه اندازی کسب و کار و … انجام می پذیرد
چهارمین کتیبه، چهارمین درس – امنیت پول تان را حفظ کنید
در هر کاری، ریسک وجود دارد… این وظیفه شماست ریسک آن کار را تا سر حد امکان کاهش دهید.
شور سریع ثروتمند شدن خیلی از افراد مشتاق را ورشکست کرده تا ثروتمند !
افرادی که با آرزوی سریع ثروتمند شدن تمام پول خود را وارد ریسکی بزرگ و حساب نشده میکنند و آنرا از دست میدهند.
این طرزفکر اشتباه است.
شما باید مراقب پولی که به سختی بدست آوردید باشید. نباید اجازه دهید هیچ خطری آنرا تهدید کند. زیرا همانطور که شما مراقب پول تان هستید، پولتان نیز در تمام مراحل زندگی تان کمک حال شماست.
زمانی که صحبت از سرمایه گذاری میشود، باید “بلند مدت” فکر کنید.
به فکر سریع پولدار شدن نباشید.سرمایه گذاری نتیجه سریع، آنی و زودهنگام ندارد. هر وعده ای از سرمایه گذاری با بازده زودهنگام را فراموش کنید.
شما برای حفظ امنیت مالی تان، چند راه در پیش دارید :
بیمه
کسب علم و آگاهی
مشاوره
شما ابتدا بهتر است دارایی و پس اندازتان را بیمه کنید.
سپس راجع به سرمایه گذاری های مختلف تحقیق و بررسی و پرس و جو کنید و با مشاورین مختلف همفکری کنید تا بهترین تصمیم را برای استفاده از پول تان بگیرید. در مورد سرمایه گذاری و اصول اولیه آن این مقاله را بخوانید.
پنجمین کتیبه، پنجمین درس – بزرگترین سرمایه گذاری، خانه شخصی تان است
آرکاد میگوید “آن مرد ثروتمند در پنجمین روز، پس از دریافت پنجمین کتیبه قدم پنجم ثروت آفرینی را برایم روشن کرد… خانه ای برای خودت بخر تا سرپنهای برای خودت و خانواده ات باشد.”
امروزه این بحث به کلی فراموش شده است… به همین دلیل شاهد روزانه شکست های متوالی افرادی هستیم که میخواهند سریع ثروتمند شوند.
از نظر بابلی ها، خانه هر مردی مقدس است.
به همین دلیل آن مرد ثروتمند به آرکاد توصیه میکند حتما خانه ای برای خودش داشته باشد. زیرا هرکس با داشتن خانه ای برای خودش غرور و انگیزه ای برای ارتقا و بهتر کردن آن دارد و نتیجه تلاش هایش را میتواند ببیند.
ششمین کتیبه، ششمین درس- قابلیت هایتان را ارتقا دهید
بر روی خودتان سرمایه گذاری کنید.
اگر از تمام سرمایه گذاران بزرگ و مطرح دنیا سوال شود، بهترین سرمایه گذاری که میتواند بدون در نظر گرفتن توانایی هر فرد انجام بگیرد چیست؟ پاسخ آن تنها یک چیز است :
سرمایه گذاری بر روی قابلیت ها و خود فرد
شما پس از اینکه توانستید حداقل ۱۰% از درآمدتان را پس انداز کنید، خرج هایتان را کنترل کنید، پول تان را وادار کنید برایتان کار کند و امنیت پول تان را هم حفظ کردید، باید قابلیت های فکری و مهارت هایتان را افزایش دهید.
اگر مهارت خاصی دارید، آنرا تبدیل به تخصص کنید.
کتاب بخوانید، در کلاس های آموزشی مختلف شرکت کنید،در سمینارها و همایش های مربوط به کار و علاقه مندی تان شرکت کنید، با افرادی که هدفی مشابه هدف شما دارند معاشرت کنید.
از پولتان استفاده کنید، تا قابلیت ها و مهارت های جدیدی برای خودتان بسازید.
هفتمین کتیبه، هفتمین درس – ثروت تان را پیگیری کنید
بدانید کجا هستید، کجا میخواهید بروید و از چه مسیری میخواهید بروید…
هرکجا برای بدست آوردن هر هدفی بخواهید بروید، باید بدانید قبل از همه خودتان کجا هستید و موقعیت فعلی تان چیست؟ برای همین منظور مسیرتان را مشخص کنید و همیشه به صورت بروز از موقعیت فعلی تان در جریان باشید و بازخورد بگیرید.
اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تان را تعیین کنید. روشی برای بدست آوردن آنها انجام دهید و به صورت روزانه آنها را اندازه گیری کنید و بدانید چقدر در مسیرتان پیشرفت کرده اید و چه مقدار مسافتی طی کرده اید تا بدین جا.
تفاوت زیادی بین افراد فقیر و افراد ثروتمند در این مورد وجود دارد.
افراد ثروتمند میدانند ارزش خالص دارایی های فعلی و درآمد اصلی شان چقدر است، درحالی که افراد فقیر معمولا در توهمی از درآمد، هزینه و بدهی هایشان به سر میبرند و آنها را به صورت دقیق موشکافی نمیکنند.
شما نمیتوانید آنچه را که قابلیت اندازه گیری اش را ندارید، مدیریت کنید.
اهدافتان را قابل اندازه گیری طراحی کنید و هر روز، هر هفته و هر ماه به صورت پیگیر آنرا دنبال کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *